Youtube Arama Nedir? Youtube Aramaya Nasıl Çıkılır?

Youtube Arama Nedir? Youtube Aramaya Nasıl Çıkılır?

   Youtube içerisinde bir sürü kanal sahibi kişilerin Youtube aramaya çıkmaya çalıştıklarını görmekteyiz. Çoğu kişinin bu hedefi başaramadığını ve küçük bir kısmın bu konu içerisinde başarılı olduğunu görüyoruz. Bu makale içerisinde Youtube içerisinde içerik üreten ve Youtube aramaya çıkmak isteyen kişiler için önemli bilgiler verecek ve bu konuyu sizlere detaylıca aktaracağız.

Youtube Arama Nedir?

   Youtube arama kelimesine baktığımızda bu iki sözcüğün bu sosyal medya adresinde izlenen videolar için en büyük neden olduklarını görmekteyiz. Youtube içerisinde alınan izlenmelerin çoğu Youtube arama sayesinde gerçekleşmektedir. Youtube arama baktığımız zaman bu sosyal medya platformunun temelini oluşturmaktadır. İnsanlar Youtube içerisinde bir araştırma yapacakları zaman arama yapmaya ihtiyaç duyarlar. Bu durumda Youtube arama devreye girecektir. Youtube içerisinde arama yapıldığı zaman her videonun ön planda olmadığını görmek oldukça normaldir. Bir konu hakkında paylaşılan videoların çoğu Youtube içerisinde arka plan içerisinde kalmaktadır. Bunun en temel sebebi o videoların kötü olması değildir. Videonun kaliteli olması da elbet bu durumu etkileyecektir. Ancak baktığımız zaman bundan daha önemli olan maddelerin bulunduğunu görüyoruz. Youtube arama kısmında öne çıkma şansımızı arttırmak istiyorsak bu üç başlığa olabildiğince dikkat etmemiz gerekir.

  • Videonun Başlığı
  • Video Açıklaması
  • Video Etiketleri

   Videomuzu yayınlarken içeriğimizin başlığını oldukça iyi bir şekilde belirlememiz gerekir. Videoya ekleyeceğimiz başlık Youtube aramada yapılan başlıkla aynı özellikleri taşımalıdır. Youtube arama üzerinde çıkan kelimeler üzerinden başlık üretebilir, bunun yanında bu konu hakkında anahtar kelime sitelerinden yardım alabiliriz.

   Video açıklaması oldukça önemlidir. Video açıklamanız oldukça gerçekçi ve uzaktan bakıldığı zaman içerisine çekecek bir şekilde yazılmalıdır. Video açıklaması Youtube arama üzerinde izleyiciyi üzerinize çekmenize yarayacaktır. Açıklamayı olabildiğince yaratıcı ve özgün yazmanız Youtube arama içerisinde öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

   Video etiketleri belki de en önemli kısım olarak karşımıza çıkmaktadır. Videomuz hangi konu ile alakalı ise ona göre etiket belirlemeli ve bunları yüklemiş olduğumuz içeriğimizin açıklama kısmına koymalıyız. Böyle bir seçeneğe başvurmamız durumunda Youtube içerisinde daha çok öne çıktığımızı göreceğiz.

Youtube Aramaya Nasıl Çıkılır?

   Youtube aramaya çıkmak aslında zor bir şey değildir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeleri videonuza uygulamanız durumunda Youtube aramaya çıkacağınızdan emin olun. Her videonuzun Youtube aramaya çıkmadığını görebilirsiniz. Bunun oldukça normal olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir kanal açtığınızda ilk yüklemiş olduğunuz videonun Youtube aramaya çıkmadığını görmek hiçte şaşırtıcı olmayacaktır. İlk videoyu yüklediğiniz zaman videonuzun Youtube aramaya çıkmaması ve izlenmemesi ile karşılaştığınız zaman pes etmeyin. Aralıklarla video yüklemeye devam edin. Emin olun ki doğru yolu izlediğiniz sürece videolarınız Youtube aramaya çıkmaya başlayacak. Her videonuzun Youtube aramada en ön sırada bulunmasını beklemeyin. Ancak kanalınızın belli bir kitlesi bulunuyorsa bu durumu aşmanız mümkün bir hale dönüşecektir. Youtube arama üzerinden kanalınızı geliştirmek Youtube içerisinde en doğal kanal büyütme yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntem bizi her ne kadar pes etmeye itse de siz hiçbir zaman için bu yoldan vazgeçmeyin. Özellikle sıfır bir kanalı Youtube arama ile geliştirmeniz zor olabilir. Ancak doğru bir şekilde video yüklemeniz durumunda başarabileceğinizi hiçbir zaman unutmayın isteriz.

Özet:

   Youtube aramaya çıkmak için pes etmemeniz şarttır. Youtube aramaya çıkabilmeniz için belirmiş olduğumuz üç maddeye dikkat etmeniz gerekecektir. Bu üç maddeyi uygulamanız durumunda videolarınızın Youtube arama üzerinde çıkma ihtimali artacaktır. Hiçbir zaman için Youtube’a video yüklerken pes etmeyin. Emin olun üç gün başaramazsanız dokuz gün başaracaksınız.