TikTok Nedir? Dijital Pazarlamada Nasıl Kullanılır?

TikTok Nedir, Dijital Pazarlamada Nasıl Kullanılır?

TikTok nasıl kullanılır?

TikTok, dijital pazarlamada birçok etkisi olmasına rağmen üzerinde oldukça az durulmaktadır. Bu yüzden bu platforma geçiş aşamasında olan işletmeler ve markalar bunun ne olduğunu bilmek zorundadırlar. Aslında TikTok, dini veya siyasi yazarlar yanına da bizimle gidebilecek bir platformdur.

Öncelikle;

1- Dijital Pazarlamada nasıl kullanılabilir?

2- İnternetten başlayan her şeyin sonunda takipçilerinize ulaşmaya olanak sağlayabilirsiniz!

3- İnternetten başlayan her şeyin sonunda takipçilerinize ulaşmaya olanak sağlayabilirsiniz!

Video Pazarlama ve TikTok

Tiktok, aynı zamanda video pazarlama platformu olarak da kullanılabilir. Bu nedenle değerlendirmeyi yapmadan önce, sizi ilk bakışta tiktok'ta hangi içeriklerin ve nasıl ortaya çıktığını görebilmeniz için, iki temel araştırma sonucunu paylaşacağız.

Tiktok'un bir dijital pazarlamada en etkili araçlar olduğunu düşündüğümüzde; bu sayede tiktok'a varan milyonlarca kullanıcı bize reklam vermektedir. Bizim için en temel sorun; bu kullanma mantalitenizi nasil gelistirecegimizdir?

TikTok'u Kullanarak Ürün Tanıtımı Yapmak

Platform, işletmelerin kısa videolar yayınlamasına ve kullanıcılarla etkileşime girmesine olanak tanır. Şirket, uygulamanın basitliğinin, diğer sosyal medya platformlarıyla ilgilenmeyen tüketicilere ulaşmanın iyi bir yolu olduğuna inanıyor.

Uygulama, iki yıldan kısa bir sürede 500 milyondan fazla kullanıcıyla geniş çapta başarılı olmuştur. TikTok, özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında kısa biçimli videoların popülaritesinden yararlandı. Ve ana şirketi Çin'de bulunmasına rağmen, TikTok neredeyse bir gecede uluslararası bir fenomen haline geldi - bu, dil engellerini aşan müzik, komedi veya dans gibi evrensel temalar nedeniyle farklılıklarına rağmen sınırların ötesine hitap etme yeteneğine bağlanabilir.

Şimdiye kadarki başarısı ve görsel içerik pazarlama stratejisi geliştirme yoluyla yeni kitlelere ulaşmak isteyen pazarlamacılar için artan önemi nedeniyle - bazı endüstri uzmanlarıyla röportaj yaparak bu konuya daha derinlemesine girmenin zamanının geldiğine karar verdik TikTok bu kadar özel kılan nedir?

Tiktok ile Viral Pazarlama

Viral, bir şeyin çok sayıda kişinin duymasını sağlayan şekilde büyük bir etki yaratması demektir. Kişilerin yaptığı her işe viral diyebilirsiniz, fakat sadece bu sözcüğün anlamına gelmez. Sizi daha çok ilgilendiren husus, virali nasıl sağlarsak veya nasıl kullansak?

Viral pazarlama ile bağlantısı oldukça geniş olan TikTok'un da viral etkinliklerine de değineceğim. Bu pazarlama türlerinden biri olmaya aday görülen TikTok ile gençlere hitap eden reklamlar gerçekleştirmiyor muyuz? Gerçekten TikTok'un sosyal medya platformlar sistemin neresinde yer aldığını anlayabilsiniz.

Tiktok uygulaması sayesinde marka ve ürün tanıtım stratejilerini geliştirmek mümkündür.

Ne olduğunu merak ediyorsanız TikTok, kullanıcıların 15 saniyelik videolar paylaşmasına izin veren bir sosyal medya uygulamasıdır. Ayrıca, içerik oluşturucular kanallarında reklam vererek de gelir elde edebilirler.

Platformun dünya çapında 300 milyondan fazla aktif aylık kullanıcısı var ve 2019'da Apple App Store'da en çok indirilen ücretsiz uygulama oldu.

Bu yazıda, Tiktok'un bazı özelliklerini ve dijital pazarlama stratejinizin bir parçası olarak nasıl kullanılabileceğini tartışacağız.