Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir?

Instagram Takipçi Sayısı Nasıl Yükseltilir?

Bir süredir Instagram, yalnızca fotoğraf yayınlamak için eğlenceli bir program olmaktan çıktı ve etkileşimli takipçiler kazanmak ve onları potansiyel müşterilere dönüştürmek için güçlü bir dijital pazarlama aracı haline geldi.

Hikayeler ve Reklamlar gibi yeni işlevler dahil edildiğinde, Instagram giderek daha baş döndürücü bir şekilde büyümeye başladı: Nisan 2017'de dünya çapında 700 milyon kullanıcıya sahipti ve seçkin sosyal ağ grubuna dahil olmayı hedefliyordu. Bir milyardan fazla kullanıcıyla, Facebook, Messenger ve WhatsApp'ı geçmiş durumda.

İstatistiksel veriler, bir Instagram stratejisine sahip olmanın şirketiniz için görünürlük, cazibe ve marka bilinirliği kazanmanın iyi bir yolu olabileceğini gösteriyor.

Instagram'da şirketiniz için bir hesap oluşturacaksanız, bu sosyal ağda ilk takipçilerinizi kazanmanız için size bazı ipuçları sunuyoruz.

Bunu başarmak için yapılacak en iyi şeyin ilgi çekici içerikler üretmek olduğunu söyleyebiliriz. Hesabınızı büyütmekte zorlanıyorsanız; Instagram takipçi satın al, Instagram beğeni al gibi çeşitli yöntemleri de kullanabilirsiniz. Bu sayede hesabınızın büyümesi daha kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

İşletme Profiline Geçin ve Bilgileri Optimize Edin

Takipçi aramadan önce profilinizdeki bazı bilgileri tamamlamak ve optimize etmek önemlidir. Öncelikle bir işletmeniz varsa, kişisel profilinizi işletme profiline dönüştürmeniz gerekir. Bunu yapmak hızlıdır, basittir ve hesabınızın kişisel profiller için mevcut olmayan çeşitli bilgilere erişmesine olanak tanır. Bir Facebook sayfanızın olması yeterlidir.

Instagram ayarları sayfasına gidin ve İşletme profiline geç seçeneğine tıklayın. Sayfanızı uygulamaya bağlama talebini kabul etmeniz ve telefon, e-posta ve adres bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Bu, müşterilerinizin sizinle iletişim kurmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca, hatırlaması kolay kısa bir kullanıcı adı seçin. Ayarlar sayfasında, profil fotoğrafınızın hemen altında kalın harflerle görünecek olan Ad alanını doldurmayı unutmayın. Pazarınıza en uygun şirket türünü seçin ve biyografiyi bilgilendirici ve etkileyici bir cümle ile tamamlayın.

Profilinizin görsel olarak çekici olması ve ziyaretçilerin ilk bakışta profilin ne hakkında olduğunu hemen bilmeleri önemlidir. Diğer sosyal ağlarda bulunuyorsanız, bilgileri birleştirmeniz gerekir. Aynı profil fotoğrafını ve mümkünse aynı kullanıcı adını kullanın.

Biyografi metin kutusu, bağlantı eklemenize izin veren tek kutu olduğu için değerlidir. Web sitenizi ve zaman zaman bu zengin materyal veya büyüleyici blog gibi diğer ilginç bağlantıları yaymak için bundan yararlanın. Sunumu geliştirmek için Bitly gibi araçlarla adresleri kısaltın veya istediğiniz tüm bağlantıları tek bir URL'de gruplamak için Linktree'yi kullanın.

Ayrıca bulunduğunuz diğer sosyal ağlarda Instagram hesabınızı tanıtmayı unutmayın. Birisi işletmenizi Facebook veya Twitter'da zaten takip ediyorsa, muhtemelen sizi başka bir sosyal ağda da takip etmekten çekinmeyecektir.

Takipçilerinizle ve Diğer Kullanıcılarla Etkileşim Kurun

Sosyal ağda takipçi kazanmanın organik bir yolu, işiniz için ilginç olan ortak şirketlerin ve pazarınızdaki tanınmış kişilerin hesaplarını takip etmektir. Onları takip ettikten sonra, onlarla etkileşime geçin, gönderileri paylaşın ve yorum yapın.

Bu sayede aynı zamanda profilinize dikkat çeker, fikir alışverişinde bulunur ve sosyal ağda en uzun süredir bulunanların içeriklerinden ilham alırsınız.

Bu nedenle fikir, başkalarının konuşmalarına katılmak ve ilginç yorumlar yapmaktır. Tipik “beni takip et” ile yorum göndermek işe yaramaz, çünkü pratikte spam anlamına gelir!

Benzer şekilde, takipçi kazandıkça onlarla etkileşime geçin. Yorumlara cevap vererek onlara ilgi gösterin, takip etmeniz gerektiğini düşündüğünüz profilleri takip edin ve yayınladıkları içeriklere katılın.

Gönderilerde Hikaye Anlatın

Instagram, odak noktası görseller olan bir sosyal ağdır. Fotoğraflarınız hakkında onları tamamlayan ilginç bir hikaye anlatmak için bu metin alanından yararlanın. Görselin göstermediği detayları paylaşmak ve böylece kullanıcınızla etkileşime girmek için harika bir fırsat. Yazmak ilk başta zor görünebilir, ancak yakında şirketiniz için onu diğerlerinden ayıracak bir tarz geliştireceksiniz.

Hashtag’lerden Yararlanın

Instagram'da, tek bir sayfada bağlı olmayan kullanıcılardan gelen gönderileri gruplandırdıkları için hashtag'ler çok önemli bir rol oynar. Böylece, ilgili hashtag'leri kullanırsanız, gönderileriniz takipçilerinizin temsil ettiğinden daha büyük bir kitleye ve markanızı zaten bilen kişilerin temsil ettiğinden daha büyük bir kitleye maruz kalacaktır.

Şirketiniz ile ilgili konular arasında en popüler olanları arayın. Bunun için Instagram aramanızda yayın sayısını görmek için başında # olan bir kelime yazmanız yeterli. Bunu yaparak, sosyal ağ da sizin için bazı benzer hashtag'ler önerir.

Şirketiniz İçin Hashtag’ler Oluşturun

Takipçi kazanmayı başardığınızda ve belirli bir etkinliği, ürünü veya başka bir eylemi tanıtmak istediğinizde, sıfırdan bir hashtag başlatmaya değer. Kitlenizle etkileşim kurmanın ve sosyal ağda varlık kazanmanın iyi bir yoludur. Bu, fikir, katılım ve entegrasyon duygusu yaratmanın iyi bir yoludur.

Hikayeleri Kullanın

Instagram'ın 2016 yılında hayata geçirdiği Hikayeler aracı, kullanıcılar tarafından çok beğenildi ve şirketler de kullanmaya başladı.

Geleneksel zaman çizelgesinde yayınlanacak olanlarda iyi fotoğraflar çekmek ve filtreler kullanmak önemli olsa da, Hikayeler daha az rötuşlanmış görüntülerin yerleştirildiği alandır. Bu nedenle, sahne arkası gibi şirketinizin gerçek gününe daha rahat bir yaklaşım göstermek için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde zaman içinde Instagram, örneğin tüm Hikayeleri, yayın yerine veya kullanılan hashtaglere göre tek bir sayfada toplayarak başka yenilikler başlattı. Yerel bir işletmeniz varsa, şirketi bölgenizde tanıtmanıza olanak tanıdığı için bu özellikle yararlı bir seçenektir. 24 saat açık kalan Hikayeler üzerinden Instagram'da canlı yayın yapma seçeneği de bulunuyor.

Çekiliş ya da Yarışma Düzenleyin

Hayran kitlenizi genişletmenin bir başka yolu da, katılım için ön koşul olarak ilgili taraflardan sayfanızı beğenmelerini ve gönderiye yorum yapmalarını isteyen bir çekiliş düzenlemektir. Sonuçta, kim hediye kazanmayı sevmez ki? Ödül, bir yarışma formatında da gerçekleşebilir, bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği elde etmek için bir fırsattır. Profilinizi takip etmenin yanı sıra, insanlardan belirli bir hashtag kullanarak kendi fotoğraflarını göndermelerini isteyebilirsiniz.